Топки, їх види та переваги

Опалення будинків дровами на сьогодні багатьма признається раціональним та економічним рішенням у питанні пошуку якісного та ефективного джерела тепла в холодний сезон. І на те є декілька причин:

  • невисока вартість паливної сировини;
  • зручність експлуатації;
  • естетичне задоволення від атмосфери домашнього затишку, адже це знахідка для поціновувачів контакту з природою.

Тому облаштування каміна в домі – це дійсно найкраще рішення!

Конструктивні особливості
Конструкція опалювального пристрою містить топку, димовідвідну систему та декоративний зовнішній портал. Сучасні варіанти є дуже зручними, компактними та простими в користуванні. Їх використання не потребує особливих знань та специфічних навичок і не вимагає надмірного фізичного навантаження. Розпалити вогонь в каміні дуже просто, робиться це швидко, і далі можна буде отримувати насолоду від затишних зимових вечорів. Процес гасіння також не вартий турбування – потрібно просто припинити додавати паливо.

На сьогодні існують відкриті та закриті топки. Кожна з них має свої безперечні переваги. Тому під час вибору потрібно лише визначитись, на що саме зорієнтований користувач. Чи буде камін суто декоративним доповненням інтер’єру, чи він встановлюється як основне джерело опалення.

Опалювальні пристрої відкритого типу мають саме естетичний акцент, даруючи насолоду від виду грайливих язиків полум’я. Їх недоліком є недостатня ефективність прогрівання приміщення. Внаслідок конвективного способу обігріву, потужність пристрою закритого типу є значно вищою. Такі системи забезпечують максимальну тепловіддачу. Існує й альтернативний варіант декоративного оформлення закритої печі, який надає змогу ефективно прогріти помешкання та одночасно мати можливість милуватися красою вогню через дверцята, оснащені жаростійким склом.

Види камінних топок та вибір
На сучасному ринку представлені камінні топки декількох видів, тому кожен може обрати варіант, найбільш об’єктивний для свого житла:

  1. Повітряного типу є чи не найпопулярнішим рішенням. Вбудований повітряний пристрій нагріває повітря, яке під силою тяжіння або завдяки спеціальній продувній системі розподіляється домівкою. Повітря надходить до отвору під корпусом, нагрівається всередині пристрою та через витяжку повертається до приміщення або розповсюджується будинком спеціальними рукавами.
  2. З водяним контуром. Така установка може працювати паралельно з іншими джерелами тепла – теплова помпа, котел, сонячний колектор. Дана конструкція також може бути використана для підігріву побутової води. Система нагріває воду, що циркулює спеціальною установкою та обігріває радіатори в помешканні.
  3. Газовий камін. Основною перевагою є відсутність потреби в попередній заготівлі та зберіганні палива. Працюють завдяки горінню природного або зрідженого газу з балона. Газовий пристрій набагато легший та менший за розміром, не залишає забруднень, та ані трохи не поступається попереднім моделям за якістю візуального ефекту.

Під час вибору каміна обов’язково враховуються технічні особливості, потужність установки (повинна бути не меншою за 100-150 Вт в розрахунку на 1 кв. м приміщення), діаметр димоходу, габарити тощо. Питань може виникнути багато, але якщо обирати камінну топку в інтернет-магазині Warmhouse, ви зможете отримати безкоштовно допомогу та поради від фахівців. Тут вас чекає багатий вибір як приладів обігріву, так і аксесуарів. Наприклад, камінних наборів. Кошики з дерев’яними колодами стануть неперевершеним доповненням затишного інтер’єру, а палаюча деревина – видовище, яке не залишає байдужим нікого.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *