Що таке тепловізор та які його переваги?

Давно минули ті часи, коли доводилося блукати в темряві, не знаючи, де може бути ваша ціль. Прилади нічного бачення та тепловізійні технології зробили стрільбу в темряві застарілою, і тепер стрільці можуть насолоджуватися повною видимістю вночі за допомогою модифікованих прицілів. Тож, коли вам потрібно стріляти вночі, що є найкращим варіантом для вас? Хоча приціли нічного бачення ефективні, вони все ще потребують певного світла для підсилення, будь то місячне світло або відбите світло від міста. Якісні ж тепловізори виявляють тепло, а не світло, і тому можуть використовуватися навіть у повній темряві. Давайте розглянемо принцип роботи та переваги використання тепловізора, щоб ви могли бути повністю поінформованими при наступній покупці оптики.

Як працює тепловізор?

Існує два основних типи технологій, які дозволяють вирішити фундаментальну проблему обмежень нашого ока, коли справа доходить до бачення вночі. Нічне бачення створюється за рахунок посилення слабких потоків світла, які передають об’єкт до видимого діапазону. Тепловізійний приціл працює зовсім по-іншому. У найпростішому розумінні, тепловізор дозволяє бачити тепло, яке випромінює об’єкт.

Тепловізори записують температуру різних об’єктів в кадрі, а потім присвоюють кожній температурі відтінок кольору, який дозволяє побачити, скільки тепла випромінює об’єкт в порівнянні з об’єктами навколо нього. Холоднішим температурам часто надають відтінок синього, фіолетового або зеленого, тоді як теплішим температурам можна присвоїти відтінок червоного, оранжевого або жовтого. Кожна жива істота, чи то невловимий олень, на якого ви полюєте, чи то злочинний об’єкт, що переховується, випромінює певну кількість теплової енергії, яку складні датчики тепловізора перетворюють на яскраве видиме зображення. Оскільки тепловізійний приціл не потребує використання світла, це робить його одним з найкращих варіантів для спостереження за ціллю вночі.

Що таке тепловізор та які його переваги?

Переваги використання тепловізора

Однією з головних переваг використання тепловізора https://grand-pulsar.com.ua/teplovizory/teplovizory-hikmicro є те, що його можна використовувати як вночі, так і вдень, що зводить нанівець необхідність у двох окремих приладах. Технологія нічного бачення досить марна вдень, оскільки внутрішні трубки підсилювача зображення можуть бути пошкоджені під впливом сонячних променів, тому використання нічного бачення вдень є нерозумним. Навіть цифрові приціли нічного бачення, які можна використовувати вдень, не забезпечать дальність виявлення та інформацію про теплову сигнатуру теплового пристрою

Тепловізійні приціли можуть бачити крізь що завгодно. Дим, туман, пил або пісок більше не є проблемами для тепловізійного прицілу. Оскільки вони покладаються на теплову сигнатуру, а не на світло, несприятливі погодні умови практично не впливають на здатність тепловізора виявляти цілі. Тому навіть якщо ціль стоїть за кущем, в тумані, в темряві, тепловізор все одно побачить її теплову сигнатуру, що виділяється серед листя.

Вони навіть можуть відстежувати залишкове тепло. Наприклад, якщо ви поранили тварину, але їй вдалося втекти, ви все одно зможете відстежити її за допомогою тепловізора, оскільки він вловить залишкове тепло. Теплий слід крові вискочить на тепловізор, що зробить вашу здобич миттєво очевидною і легко відстежуваною. Серед найкращих моделей тепловізорів можна виділити HikMicro LYNX Pro LH19 та Pulsar Axion 2 XG35, які забезпечать вам найкращу видимість та відмінну ефективність.

Коли може знадобитися тепловізор?

Поліцейські та співробітники служб безпеки можуть використовувати обидва тепловізори, особливо для спостереження. Тепловізійний приціл забезпечує більш ефективне виявлення в темряві, а також в складних умовах навколишнього середовища, таких як туман, пил або дим.

Мисливці можуть використовувати тепловізійні приціли для маневрування в кущах вночі, і вони більш ефективні для виявлення тварини, що відпочиває або не рухається в густому листі або лісовій місцевості, а також для відстеження пораненої здобичі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *