[ad_1]

Чи мають право поліцейські штрафувати водіїв за перевищення швидкості, якщо під час вимірювання швидкості вони тримають прилад в руках?

Чи не кожен водій, рано чи пізно стикається з такою неприємністю – як штраф за перевищення швидкості. Хтось визнавши свою провину,сплачує штраф і намагається в подальшому зайвий раз не «тиснути на газ», дехто – категорично не погоджується з винесеним протоколом і оскаржує його в суді. Сьогодні ми Вам розповімо про таку причину оскарження подібних протоколів як — проведення моменту фіксації швидкості з рук.

Відповідно до статті 40 Закону України «Про Національну поліцію», – поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на однострої, у/на службових транспортних засобах, у тому числі без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель фото- і відеотехніку, у тому числі техніку, що працює в автоматичному режимі, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз, а також використовувати інформацію, отриману з фото- і відеотехніки, що перебуває в чужому володінні, з метою: 1) запобігання правопорушенню, виявлення або фіксування правопорушення, охорони та захисту публічної безпеки, особистої безпеки осіб і власності від протиправних посягань; 2) забезпечення дотримання Правил Дорожнього руху.

Також згідно частини 2 вказаної статті, – інформація про змонтовану/розміщену фототехніку і відеотехніку, технічні засоби з виявлення та/або фіксації правопорушень, радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз повинна бути розміщена на видному місці.

При здійсненні контролю за безпекою дорожнього руху на території України поліцейські користуються спеціальними приладами для фіксації порушення дозволеної швидкості руху “Tru CAM”. Часто ці прилади при здійсненні такого контролю поліцейські тримають просто в руках. Чи впливає це на вимірювання швидкості руху, чи дає відповідну похибку на визначення швидкості руху та чи взагалі чи є такі дії законними?

21 січня 2021 рокуВосьмий апеляційний адміністративний суд міста Львовасвоєю постановою у справі № 157/703/20 сформував відповідну практику по справам, щодо оскарження постанов поліції про притягнення до адміністративної відповідальності водіїв за перевищення швидкості руху, що були зафіксовані саме за допомогою приладів фото- відео фіксації, таких як, наприклад Прилад «Tru CAM». Суд, розглядаючи справу про оскарження водієм постанови поліції про притягнення його до адміністративної відповідальності за перевищення швидкості руху більше ніж на 20 км/год дійшов висновку, що відповідачем не надано доказів того вказані фотознімки та відеофіксація не містять інформації щодо місця знаходження дорожнього знаку ”5.45″ “населений пункт” та зони його дії в кілометровій відмітці зазначеної автодороги. В оскаржуваній постанові також відсутні посилання на докази місцезнаходження дорожнього знаку ”5.45″ “населений пункт” та зони його дії в кілометровій відмітці вказаної автодороги, що могло б дати змогу встановити фактичні обставини щодо вчинення правопорушення. Також суд, дослідивши наданий відповідачем до матеріалів справи відеозапис встановив, що на рухомий автомобіль наведено ціль та протягом приблизно 2 секунд здійснювався замір швидкості. В цей момент видно значне тремтіння приладу TruCam, що може свідчити про проведення моменту фіксації швидкості автомобіля Trucam LTI20/20 з руки (рук). Така вібрація приладу TruCam, може дати більшу похибку, аніж передбачено свідоцтвом про повірку, що ставить під сумнів зафіксовану швидкість руху автомобіля, яким керував позивач. Також, відповідачем не надано жодних доказів щодо способу використання, закріплення приладу TruCam, яким поліцейський здійснював вимірювання швидкості руху автомобіля позивача.

Інакше кажучи, фіксація поліцейським за допомогою спеціальних засобів фото-відео порушень ПДР перевищення дозволеної швидкості руху на транспортних засобах фіксації повинна відбуватися стаціонарно вмонтованим способом, натомість ручне розміщення засобів автоматичної фото- і відеотехніки для вимірювання та фіксації швидкості суперечить приписам статті 40 Закону “Про Національну поліцію”.Окрім того,здійснення такого контролю фіксації повинно відбуватися лише в місцях, які облаштовані відповідним знаком про здійснення відеофіксації (дорожній знак ”5.70″).

Отже, підсумовуючи вищесказане, шановні водії, керуючи транспортним засобами,звичайно, не порушуйте Правила дорожнього руху, дотримуйтеся дозволеної швидкості руху,будьте уважними, поважайте інших учасників дорожнього руху, а також працівників поліції, що здійснюють регулювання дорожнього руху та забезпечують належну безпеку на дорозі.

Однак, у разі якщо Вас притягнуто до адміністративної відповідальності за перевищення дозволеної швидкості руху і дане правопорушення зафіксовано поліцейським за допомогою приладу відеофіксації, що знаходився у нього в руках, а не був вмонтований на дорозі стаціонарно, то вібрація під час такого фіксування, що викликана саме по причині нестабільного закріплення може призвести до  наявності певної похибки та вплинути на достовірне відображення реальної швидкості руху автомобіля.Такі дії поліцейських повністю не відображають об’єктивну сторону адміністративного правопорушення, а отже є незаконними та суперечать статті 40 Закону України «Про Національну поліцію».Тому,у громадян, які притягаються до адміністративної відповідальності за порушення швидкісного режиму згідно статті 122 КУпАП, є всі підставі оскаржити таку постанову, якщо вонивважають, що їхні права порушені через порушення процедури притягнення до адміністративної відповідальності саме по вищевказаним причинам та скасувати її, звернувшись до суду.

При підготовці консультації використані матеріали судової практики:https://youcontrol.com.ua/ru/catalog/court-document/98567080/тароз’яснення ст.40 Закону України «Про Національну поліцію»https://protocol.ua/ua/pro_natsionalnu_politsiyu_stattya_40/.

Консультацію підготував завідувач сектору «Гощанське бюро правової допомоги» Сергій Дубич.

За більш детальними роз’ясненнями та консультаціями з цієї та інших тем Ви можете звернутись до фахівців Гощанського бюро правової допомоги за адресою: смт.Гоща, вул.Незалежності, 20 або зателефонувати за номерами0673608848, (03650)21650.

Довідково: безоплатну консультацію з правових питань можна отримати у фахівців Рівненського бюро правової допомоги №1 Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Рівне, вул.Кавказька 7, або зателефонувавши за номерами: 0973132044; (0362) 620788.

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *