[ad_1]

Що робити при переохолодженні?

Зима нагадує всім, що вона може бути справжньою – з морозами, з ожеледицею, сніговими заметілями. Потрібно дуже уважно ставитись до зимових «сюрпризів», щоб не потрапити в неприємну ситуацію з непередбачуваними наслідками.  У зв’язку із зниженням температури повітря, ми звертаємось до усіх наших бенефеціарів, друзів Карітасу Харкова, з проханням дотримуватися порад, для того щоб уникнути шкідливого впливу низьких температур на організм.

За глибиною ураження розрізняють обмороження 4-х ступенів:

І ступінь – шкіра стає блідою.

ІІ ступінь – з’являються пухирі, шкіра навкруги них має синювато-червоний колір.

ІІІ ступінь – часткове змертвіння м’яких тканин.

IV ступінь – поряд із змертвінням м’яких тканин настає змертвіння кістки.

Перша допомога при переохолодженні.

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб.

Перш за все необхідно припинити дію охолодження, зігріти кінцівки для відновлення кровообігу в уражених холодом тканинах із метою попередження розвитку інфекційних ускладнень. Максимально швидко слід доправити постраждалого до найближчого теплого приміщення, зняти з нього взуття, верхній одяг, шкарпетки та рукавички. Одночасно з проведенням заходів першої черги треба викликати швидку медичну допомогу для проведення кваліфікованих заходів щодо рятування постраждалого.

При обмороженні І ступеню, ділянки тіла, що охолоджені, необхідно зігріти до почервоніння теплими руками, легким масажем, розтиранням тканиною з вовни, диханням, а потім накласти ватно-марлеву пов’язку.

При обмороженні II-IV ступеню швидке зігрівання, масаж або розтирання не робіть. Слід накласти на уражену поверхню теплоізолюючу пов’язку (шар марлі, товстий шар вати, знов шар марлі, а зверху клейонку або прогумовану тканину). Уражені кінцівки зафіксуйте за допомогою підручних засобів (шматок дошки або фанери, щільний картон), які накладаються та фіксуються зверху пов’язки. Для теплоізоляції можна використовувати ватники, куфайки, вовняну тканину тощо. Ураженим дають пити теплу рідину, гарячу їжу, невелику кількість алкоголю, таблетку аспірину або анальгіну.

Не потрібно розтирати уражених снігом, тому що кровоносні судини верхніх та нижніх кінцівок можуть постраждати. Не можна застосовувати швидке зігрівання обморожених кінцівок біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження.

Не рекомендується, як неефективний, варіант першої допомоги – застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

Рекомендації, щоб уникнути обмороження:

oзакривайте ділянки тіла, найбільш схильні до відмороження – пальці рук і ніг, вуха і ніс;

oвживайте більше теплої рідини, що сприяє кращій терморегуляції організму, якщо немає гарячої, пийте побільше простої води;

oуникайте вживання напоїв, які містять алкоголь і кофеїн, при появі переохолодження негайно шукайте затишне місце, де можна зігрітися;

oякщо одяг промок на холоді, швидше переодягніться в сухий.

І ще одна порада. Якщо ви зібралися в зимову подорож, ознайомтеся з прогнозом погоди, подумайте про необхідність поїздки.

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *