[ad_1]

Страх і паніка у Бєлгороді: через війну з Україною риють окопи, тікають з області і лякаються мертвих голубів

Початок квітня у м. Бєлгород (РФ) ознаменувався вибухами на нафтобазі, після чого в області зросли панічні настрої. У результаті влада почала рити окопи біля кордону з Україною і замовляти протитаранні шлагбауми на пункти автомобільного пропуску. Крім того, в регіоні почалися мінування навчальних закладів і масові розсилки на телефони місцевих жителів повідомлень різного характеру. Дехто виїхав з області. Про стягнення до міста побитих в Україні солдатів – мовчать.

Мінування

6 квітня вранці надійшли повідомлення про замінування всіх шкіл у Білгороді та області. Останні подібні повідомлення про мінування надходили до низки організацій 1 квітня після обстрілу нафтобази. Тоді, зокрема, евакуювали і редакції регіональних ЗМІ.

Губернатор Бєлгородської області Вячеслав Гладков, який якрах поїхав у відрядження до Москви, написав у Телеграмі, що вже пожалкував, що покинув регіон на один день і скоро повернеться. «Бачу, що надходить велика кількість повідомлень по всьому регіону, повідомлень про мінування. У зв’язку з цим триває планове резонування персоналу, евакуація. Усі служби перебувають на місцях: і МВС, і ФСБ, і МНС, і збройні сили. Все, що потрібно, робиться», – написав Гладков.

У свою чергу мер Бєлгорода Антон Іванов вважає, що такі повідомлення про мінування є частиною інформаційного тиску на регіон. Під відповідним постом Іванова у Телеграмі один з коментаторів відзначив: «та ось проблема, що ніхто нічого і не розуміє, і не говорить. Діти від початку цього кошмару спати нормально не можуть. Після 2-го числа дружина наполягла виїхати. Відправив їх до Саратова до її батьків, там спокійніше буде. Здоров’я моїх дітей (у тому числі психологічне) важливіше за це все».

Окопи і протитаранні шлагбауми на кордоні з Україною

6 квітня go31.ru повідомило, що на кордоні з Україною у Бєлгородській області встановлять спеціальні потужні протитаранні шлагбауми. Тендер на придбання спецобладнання опубліковано на сайті держзакупівель. Замовником виступає бєлгородська філія Дирекції з будівництва та експлуатації об’єктів Роскордону.

Загалом влада має намір закупити 15 пристроїв чотирьох різних видів. Ціна варіюється від 2,4 до 4,9 млн рублів за штуку. Загальна початкова вартість партії – 18,6 млн рублів

Шлагбауми хочуть встановити до грудня 2022 року в автомобільних пунктах пропуску у Ровеньках, Козинці, Колотилівці (Бєлгородська обл) та Бугаївці (Воронезька обл).

Між тим за кілька днів до цього бєлгородські соцмережі почали переповнювати повідомлення про те, що у м. Шебекіно (7 км о кордону з Україною) почали рити окопи. 5 квітня мер Шебекіно Володимир Жданов підтвердив цю інформацію, але при цьому використав більш нейтральне формулювання «земляні роботи». Так, він опублікував заспокійливе відеозвернення до місцевих жителів, у якому розповів про земляні роботи на території муніципалітету, і що їх проводять на прохання чиновників, «щоб вкотре перестрахуватися».

«Хлопки» і «предмети, схожі на снаряди»

Як відомо, в ніч на 1 квітня у російському місті Бєлгород сталася масштабна пожежа на нафтобазі. Тоді губернатор області Гладков заявив, що нафтобазу «атакували два українські вертольоти». Місцеві жителі підтверджують, що бачили в той ранок вертольоти, хоча кажуть, що чекали на американські бомбардувальники. «Вони так йшли… І на тобі ракетами. Звичайні зелені вертольоти. Вони на надмалій висоті пройшли. Над дахами, над одноповерховими будинками. Всі ж вгору дивилися – чекали американських бомбардувальників… А вони он як. Собаки аж вирвалися, втекли з переляку», – розповів місцевий житель.

Після того, в регіоні почали виявляти підозрілі предмети чи чути «хлопки» в небі. Приміром, про «хлопки» повідомляли і 6 квітня, і 5 квітня. 5 квітня – у Червоногвардійському районі. Як заявила на своїй сторінці у соцмережі голова муніципалітету Анна Куташова, уповноважені працівники провели перевірку. Причина події встановлюється. «На территории района всё спокойно. Разрушений и пострадавших нет. Мы точно понимаем, что это не обстрел», – Куташова.

4 квітня в Бєлгороді виявили предмет, схожий на снаряд. Через це була зупинена одна з найбільших магістралей міста. Пізніше у мерії повідомили, що об’єкт вивезений із території та загроз немає.

З огляду на це все 4 квітня голова Бєлгородського району Володимир Перцев запропонував на якийсь час відмовитися від запуску салютів і петард, щоб не лякати мешканців околиць гучними звуками та спалахами. Як повідомляють ЗМІ, справа в тому, що мешканці області іноді приймають побутові загоряння та гучні звуки на будівництві за наслідки вибухів, після чого породжують чутки та фейки. Тому Володимир Перцев попросив бєлгородців якийсь час не галасувати. Раніше зі схожої причини в Бєлгородській області вирішили не влаштовувати весняне полювання: звуки пострілів могли спровокувати конфлікт між мисливцями та військовими та налякати місцевих жителів.

Літаки в Бєлгороді не літають

6 квітня Росавіація знову продовжила обмеження – аеропорт у Бєлгороді не працюватиме до 13 квітня. Це не вперше, коли продовжують закриття аеропорту з моменту початку війни в Україні. При цьому деяким співробітникам бєлгородського аеропорту на час простою скоротили зарплату.

Крім Бєлгорода, у списку із закритими аеропортами ще десять міст: Анапа, Брянськ, Воронеж, Геленджик, Краснодар, Курськ, Липецьк, Ростов-на-Дону, Сімферополь та Еліста. Інші аеропорти працюють у штатному режимі.

Влада скаржиться на ботів і фейки, а жителі – масово отримують повідомлення

5 квітня мер Бєлгорода Антон Іванов під час прямої лінії розповів про фейки, які розповсюджували минулого тижня. За його словами, були: і атака ботів, і захоплення будівлі уряду, і оточення регіону цілою армією, і взяття його в полон і подальші переговори про його звільнення.

«Вихід лише один: довіряти офіційним джерелам, треба звертатися до них. Ми всю фейкову інформацію читаємо із ресурсів-аналогів: створюють двійники сайтів, Telegram-каналів. Наразі йде трансляція лише за офіційними джерелами, і є один вихід – брати інформацію лише звідти. Ми робимо велику ставку на комунікацію і це дає ефект. Ми давали роз’яснення, заспокоювали городян», – заявив Іванов.

Тим часом Телеграм-канал  «Белгород №1» 6 квітня повідомив, що «сьогодні вночі багато читачів «Белгород №1» отримали повідомлення від незнайомого контакту про дії влади по спецоперації в Україні». «Це і багато іншого – частина інформаційного тиску, який чиниться зараз на наш регіон. Не піддавайтеся паніці. Натомість у чаті «Белгород №1» теж почастішали провокації. Модератори намагаються оперативно реагувати на них, але бувають і помилки», – йдеться у повідомленні. ТГ-канал повідомив, що «на тлі масових евакуацій, безлічі чуток та інших переживань ми розуміємо, що зараз як ніколи важливо отримувати реальні новини у зручному для себе місці. Тому повертаємось у вайбер».

У свою чергу у ВК-спільноті «Белгород – это интересно» 4 квітня попередили про фейк: написали, що бєлгородцям дзвонять нібито з офісу «Єдиної Росії» і пропонують отримати гуманітарну допомогу. При цьому кажуть, що у Бєлгороді «найближчим часом спостерігатимуться проблеми із забезпеченням продуктів першої необхідності». Принаймні так пояснює дівчина на кінці проводу, зазначається у повідомленні. У партії вже встигли сказати, що це все неправда, ні про яку роздачу продуктів бєлгородцям не йдеться.

Про масові розсилки повідомив і слідчий комітет регіону. Так, у повідомленні 5 квітня вказується, що невідомі через Viber дзвонять жителям Бєлгорода, представляються слідчими і запрошують до СК з теплими речами. Жителям повідомляють про нібито заведені на них кримінальні справі за «сприяння спецоперації в Україні». У слідкомі кажуть, що дзвонять з номерів, зареєстрованих у Молдові.

Труять голубів і бояться кислотної хмари з Рубіжного

Прояви паніки у мешканців Бєлгорода проявляються по-різному. Зокрема, після фейків про біолабораторії в Україні 5 квітня невідомі потруїли у місті голубів. Про це повідомили очевидці. Відео з місця події з’явилося у спільноті «Белгород – это интересно». «Ось лежить, он лежить… Що творять? Треба щось робити з цим», – каже на відео очевидець.

Крім того, 5 квітня жителі Бєлгородської області почали перейматися, що після підриву цистерни з кислотою в Рубіжному хмара може рухатись у їхньому напрямку. Регіональне МЧС вже їх заспокоїло, що «хмара повинна розсіятис, не дійшовши до території Бєлгородської області».

 Про це повідомляють «Наші гроші». 

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *