[ad_1]

Журналістки, бібліотекарки, лікарки - готуйсь до військкомату!

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони №313. Ним затверджено перелік галузей і професій за якими працюючі жінки мають перебувати на військовому обліку.

Про це йдеться у наказі міністерства від 11.10.2021 № 313.

Тепер стати на військовий облік — це обов’язок, а не право українських жінок, і це відбуватиметься, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років).

Контролювати процес взяття жінок на військовий облік мають роботодавці. В разі невиконання цього зобов’язання їх штрафуватимуть на суму від 5100 до 8500 грн.

Саму працівницю, що ухилятиметься від військового обліку очікуватиме штраф від 850 до 1710 грн.

Тож, віднині роботодавцям доведеться перевіряти наявність документів про перебування на військовому обліку не лише в чоловіків, а і в жінок, якщо вони працевлаштовуються на посаду (професію) яка є в Переліку. Жінок, які вже працюють на цих посадах, роботодавець має повідомити про їх обов’язок стати на військовий облік.

Подробиці та перелік документів, необхідних для взяття на облік, варто уточнювати у Центрах комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації (колишніх військоматах).

Загалом йдеться про медійників та комунікаційників усіх категорій (журналісти, оператори, піарники, видавці, бібліотекарі, перекладачі та інші), медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів та інших.

Що потрібно, аби стати на військовий облік:

заява про взяття на військовий облік;

паспорт;

ідентифікаційний код;

військ

ово-обліковий документ;

свідоцтво про народження дітей (якщо є).

Наказ Міноборони не встановлює граничних строків для його виконання, тобто йдеться про перехід на нові правила й інше законодавство.

[ad_2]

Источник: 0362.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *